Svájcból indult az ötlet és kivitelezés, Kínában is követőkre talált és dr. Békefy Lajos református lelkész, közíró által hozzánk is, a Királyhágómellékre is megérkezett ez a motiváló hír. Bibliamásolásra, áldozatos szolgálatra hívtak gyermekeket, ifjakat, felnőtteket, mindenkit, aki részese akart lenni egy ilyen egyedi munkának, közös tevékenységnek. A másolás során lényeges volt az, hogy lassan, átgondolva, erre időt szánva másolják a szent Könyv tartalmát.
Mivel az IGEszigeten (Szatmárnémeti-Szigetlanka Facebook oldalán) Rácz Ervin lelkipásztor végig magyarázta, többek között a Korithusbeliekhez írott leveleket is, ezért Vinczéné Pálfi Judit egyházkerületi missziói előadó tanácsos felhívására, Nagy Erika egyházmegyei missziói előadó beosztása révén, ezeket a leveleket írták le a csoport vállalkozó tagjai, 31 személy, név szerint: Maskulik Klára, Erdei Enikő, Hariton Zsuzsa, Spiller Aliz, Bogya Fischer Csilla, Cretu Enikő, Pászti Piroska, Elek Annamária, Törseök Piroska, Elek Annamária, Rácz Katalin, Tóth Ilona, Tatár Judit, Lipcsei Elza, Tamás Éva, Ferenczi Ildikó, Ambrus Krisztina, Pászti Edina, Leitner Gerlinde, Ferenczi István, Fülöp József-István, Maksay Melinda, Német Zsuzsanna, Sólyom Enikő, Tar Diana, Tar Andrea, Higyed Emília, Suvanjeiev Ágnes, Tőtős Erzsébet, Dohi Trepszker Lilla, Erdei István.
A másolók leírták tapasztalataikat, érzéseiket is a szolgálattal kapcsolatosan. Ezek közül kiemelünk néhány gondolatot: „Ez a munka kizökkentett egy olyan világból, ahol egy láthatatlan vírus uralkodik. Hála ennek a munkának, nem gondoltam azokra a dolgokra, amik körülöttünk történnek, hanem csak a kapott Igére koncentráltam. Az Ige változtatott a hozzáállásomon.” „Hiszem, hogy a kijelölt szakaszt nem véletlenül kaptam, hanem ezáltal Isten üzent nekem, általam talán másoknak is… külön öröm számomra, hogy az előttem és utánam következő részeket húgaim másolták.” „Hasznosnak érzem magam, mert ebben a rohanó és technika által uralt világban a magyar ÁBC írott betűivel maradandót hagyhatok az utókornak.” „A Biblia másolása olyan szolgálatot jelent a számomra, ami még jobban megerősít a hitben, mert szívből jövő szeretettel írtam. Az Isten gondviselését és szeretetét egész életembe éreztem, a nehézségeket is könnyet átvészeltem, mert mindig az Úr Istenbe kapaszkodtam.” – természetesen több más gondolat is érkezett, de már csak ezeket a sorokat olvasva is elmondhatjuk, érdemes volt ezt a szolgálatot elindítani.
Öröm volt advent harmadik-, azaz az öröm vasárnapján az is, hogy beérkeztek a kiadott részek, s bár fejtörést okoz megszervezni a karácsonyt ezekben az időkben, ezek a szolgálatok a lelkipásztornak is erőt adnak.
Vasárnap délelőtt az igehirdetés előtt a szIGEt Ifjúsági Együttes biztatott: „Örvendjetek, mert Jézus újra jön! Elszáll a gond, felszárad mind a könny!” Az igehirdetés egyszerre szólt a félelemről és az örömről Malakiás próféta könyve 3. fejezetének 20. verse alapján: „fölragyog majd az igazság napja számotokra, akik nevemet félitek, és sugarai gyógyulást hoznak. Úgy ugrándoztok majd, mint a hizlalóból kiszabadult borjak.” Az ítélet és az igazság napját naponta a mai naphoz kell kötni. Aki a múltnak él, depressziós, aki a mának él, stresszes, aki pedig a jövőnek él, szorong. Megoldás: a mában élni. De ezt csak az örökkévalóság reménységével lehet kivitelezni, egyszerre félelemmel és örömmel. Félni Istent azt jelenti, félek attól, hogy bűneimmel az Isten megbántom. Örülni mindenkor pedig azt jelenti, hogy tudok az evangélium hitével élni, minden nap. – bátorított az igehirdetés.
Rácz Ervin szigetlankai lelkipásztor a hirdetések rendjén ugyanakkor a presbitériummal való egyeztetés után elmondta, hogy idén két karácsony szentesti istentiszteletet tartanak, egyet a gyerekekkel és családtagjaikkal, illetve azokkal, akik szolgálatukat élőben akarják megtekinteni 17 órától, a másikat pedig 19 órától mindazoknak, akik azon az istentiszteleten akarnak részt venni. A karácsonyi istentiszteletek (a bűnbánati és egyéb ünnepi alkalmak) továbbra is megtekinthetőek lesznek a gyülekezet Facebook oldalán közösségben is. A járványügyi helyzetben így szeretnék elkerülni a nagyobb, összezsúfolódó tömeg kialakulását.